Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon.-pt. 10:00 do 18:00, sob. - nieczynne

Nauczyciele i uczniowie nagrodzeni14 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej miały miejsce stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Magdalena Wrońska - Bulec, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta Stalowej Woli złożyła życzenia wszystkim pracownikom oświaty i podsumowała rok szkolny 2020/2021. Z rąk Pani naczelnik oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Sobieraja, pedagodzy, dyrektorzy szkół podstawowych odebrali nagrody, a uczniowie stypendia edukacyjne Prezydenta Miasta Stalowej Woli. 

Loterii spisowejNagrodami w Loterii są karty podarunkowe o wartości 500 zł i 1000 zł każda oraz 16 samochodów miejskich - Toyota Yaris.

Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rusza 22.04.2021 r. dlatego ważne jest zachowanie wiadomości z 10 - znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu.

Sesja RM tym razem w MBP28 sierpnia 2020 roku na obszernej sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli odbyła się 33. sesja Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Radni pochylili się w sumie nad blisko 30 punktami zapisanymi w planie obrad. Miejscy rajcy zgromadzeni w Bibliotece obradowali m. in. nad udzielenia udzieleniem Prezydentowi Miasta Stalowej Woli wotum zaufania. Wysłuchali także raportu o stanie miasta.

W bibliotece omówili warunki rozwoju przedsiębiorczości 6 marca 2020 roku już po raz drugi w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli doszło do społecznego spotkania dotyczącego konkursu „Rozwój Lokalny” zorganizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki projektowi Stalowa Wola ma szansę na pozyskanie ponad 40 milionów złotych ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 na realizację działań ukierunkowanych na rozwój miast. Pieniądze pozwolą m.in. na zmianę otoczenia MBP.

Analiza rozwoju miasta w biblioteceStalowa Wola znalazła się w gronie 54 miast, których zarysy projektu zostały wybrane do II-go etapu konkursu „Rozwój Lokalny” zorganizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dzięki temu ma szansę na pozyskanie ponad 40 milionów złotych ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 na realizację działań ukierunkowanych na rozwój miast.

Rozdali nagrody w biblioteceW czwartek, 19 grudnia 2019 roku w auli stalowowolskiej Biblioteki Międzyuczelnianej odbyła się uroczystość rozdania nagród w Jubileuszowej X edycji konkursu zbiórki makulatury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz nakrętek. Łącznie placówki zebrały ponad 28 ton surowców, w tym 22 tysięcy kg makulatury,  4 tony sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz blisko 2 tony nakrętek.

Rozmawiali o wodzie15 listopada w Sali konferencyjnej stalowowolskiej biblioteki odbyła się konferencja „Nadzór nad jakością wody w Niepodległej”, którą zorganizował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stalowej Woli.

Cele i zadania w ochronie zasobów wodnych przedstawił zgromadzonym gościom Witold Bielecki - Dyrektor Zarządu Zlewni w Stalowej Woli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

O PPK, sporcie i promocji na śniadaniu biznesowym29 października 2019 r. w sali bankietowej Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. ks. J Popiełuszki 10 odbyło się  odbyło  kolejne Śniadanie Biznesowe dedykowane wszystkim przedsiębiorcom działającym na terenie Stalowej Woli. Tym razem dyskutowano o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Innym tematem była promocja firmy poprzez sport, jako droga do zdobycia klienta.

Z Watykanu do Stalowej WoliJak żyje się w najmniejszym państwie świata? Na to pytanie odpowiada Magdalena Wolińska-Riedi w książce „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie autorskie z pisarką odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli 19 października 2019 r.

W czasie spotkania autorka opowiedziała o tym, jak to się stało, że zamieszkała za Spiżową Bramą oraz o początkach znajomości ze szwajcarskim gwardzistą, który później został jej mężem.

Rozmawiali o zdrowiuKonferencja przedstawiająca działania promujące zdrowie, które podejmuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która tworzy warunki i podejmuje działania sprzyjające dobremu samopoczuciu, prawidłowemu rozwojowi psychofizycznemu społeczności szkolnej oraz podejmuje działań na rzecz propagowania zdrowia.

Polska przed wyboramiTo tytuł spotkania otwartego z red. Stanisławem Michalkiewiczem do jakiego doszło w stalowowolskiej bibliotece. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Polskiej Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego w  Stalowej Woli. Michalkiewicz to znany komentator i publicysta, niestrudzony promotor wartości konserwatywnych i wolnorynkowych.

Stalowa Wola. Wrzesień 1939To najnowsza książka regionalisty Dionizego Garbacza, której promocja odbyła się 17 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Książka „Stalowa Wola. Wrzesień 1939” przedstawia pierwsze wojenne dni w naszym mieście, losy mieszkańców, wspomnienia świadków, relacje dotyczące działań zbrojnych w Stalowej Woli i okolicach.

Savoir vivre w biznesieTo temat przewodni XII Śniadanie Biznesowe organizowanego przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w stalowowolskiej bibliotece. Dzięki Partnerom śniadania, specjalistom tematyki savoir vivre w biznesie, przedsiębiorcy ze Stalowej Woli mogli zapoznać się z wieloma aspektami kodeksu zachowania, który nie tylko ułatwia codzienną pracę, ale ma ścisłe przełożenie na karierę i zarobki.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech