Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 19:00, wt.-pt. 09:00 do 19:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 13:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 15:00

Środa dla najmłodszych w Filii nr 3W Filii nr 3, w środowe przedpołudnie było wesoło za sprawą przesympatycznych maluszków z Przedszkola nr 5 w Rozwadowie. Była to ich pierwsza wizyta, dlatego też dzieci pozwiedzały bibliotekę,  a następnie wysłuchały głośno czytanej bajki o „Małym piesku”.  Przedszkolaki dowiedziały się o akcji „Książka na start” i same chętnie pooglądały nowości dla najmłodszych.

Dzień Dinozaura w Filii nr 3Zbliżający się Dzień Dinozaura (26.02) był okazją do przeprowadzenia w bibliotece zajęć edukacyjno-plastycznych. Na początek była garść informacji, krótka pogadanka o „strasznych jaszczurach” , a następnie zagadki, łamigłówki i „bystre oko”. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, szybkością i spostrzegawczością.

"O królewnach grymaśnicach... i zdrowym odżywianiu..." w Filii nr 3Uczniowie z I kl. Technikum architektury krajobrazu ZS Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia kukiełkowego pt. „O królewnach grymaśnicach…” Przedstawiając historię królewien, marzących o słodyczach i fast foodach, a grymaszących na widok warzyw, sugestywnie przekazali zasady właściwego żywienia.

Kreatywność dzieci nie ma granicFilia nr 3 już po raz drugi zorganizowała dla trzecioklasistów zajęcia, na których mogą wykazać się pomysłowością. Najpierw błyskawicznie wykonali działania matematyczne, by odkryć hasło świątecznych zajęć, a następnie rebusy, zgadywanki słów i krzyżówka poszła równie szybko. Ten pośpiech spowodowany był chęcią wykonania domków z ciastek, przy których można połasuchować. Efekty zaangażowania dzieci widać na zdjęciach.

Przedszkolaczki na spotkaniu z książkąW Filii nr 3 od dwóch tygodni, codziennie, odbywają się zajęcia o tematyce świątecznej. Uczniowie i przedszkolaki, którzy współpracują z naszą filią szczególnie lubią okres przedświąteczny, gdyż w bibliotece jest wtedy bardzo kolorowo. Jak zwykle jest głośne czytanie, zadanka, krzyżówki . Wszystko w klimacie bożonarodzeniowym. A prace plastyczne dzieci są piękne, bo przy ich wykonaniu każdy włożył mnóstwo serca i zapału.

Uczniowie PSP nr 9 na zajęciach edukacyjno-plastycznych w rozwadowskiej filiiŚwięta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla wszystkich, zwłaszcza dla dzieci. W świątecznym nastroju klasa IIa przygotowała piękne choinki wykorzystując swą kreatywność, ale też posługując się wiedzą na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych w Polsce. Filia nr 3 jest ozdobiona pracami plastycznymi uczniów i przedszkolaków. Zapraszamy do podziwiania.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0