Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filia nr 1 - od pn. do pt. w godz. 9:00 do 16:00.

Filia nr 2 - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

Filia nr 3 i Filia nr 5 - od pn. do pt. w godz. 9:00 do 17:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki nieczynne.

Przerwa na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Woda źródłem życiaDnia 10 marca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne mające na celu kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych. Ponieważ 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, dzieci podczas prezentacji dowiedziały się jak należy oszczędzać i szanować wodę oraz jak małe są jej zasoby na świecie. Poznały także znaczenie wody w życiu człowieka.

Spotkania z dobrą książką – Skąd pochodzą pieprz i waniliaW dniu 3 marca w Filii nr 2 odbyło się spotkanie czytelnicze dla członków Parafialnego Klubu Seniora “Na Zatorzu”. Cykl „Spotkania z dobrą książką” jest okazją  do prezentowania dobrych czytadeł znanych lub mniej znanych pisarzy oraz do zapoznania się z książkami z różnych dziedzin życia i wiedzy o nim. Wtorkowe spotkanie przebiegało pod hasłem  „Skąd pochodzą pieprz i wanilia”.

Na wesoło o bezpieczeństwie w InternecieDnia 21 lutego filię nr 2 odwiedziła II klasa ze Szkoły Katolickiej w Stalowej Woli. Cały luty jest miesiącem poświęconym propagowaniu bezpieczeństwa w sieci, dlatego dzieci mogły poznać najważniejsze zasady z nim związane . Dlaczego bezpieczeństwo dzieci w Internecie jest takie ważne? Ponieważ Internet, jak każda ludzka aktywność, ma swoje dobre i złe strony i musimy mądrze z niego korzystać.

,,Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"- zajęcia z elementami biblioterapiiDnia 17 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,,Książka integruje -  zajęcia z elementami biblioterapii. Tym razem odwiedziły nas dwie klasy ze Szkoły Specjalnej nr 6 w Stalowej Woli.  Na tym spotkaniu kontynuowaliśmy rozpoczęty miesiąc temu temat o samoakceptacji. Zaczęliśmy od wysłuchania tekstu biblioterapeutycznego pt. ,,Brzydki miś”, który wprowadził nas do lekcji pt. ,,Jak polubić siebie”.

Walentynkowy zawrót głowyDzień św. Walentego czyli popularnie tak zwane Walentynki są obchodzone w naszym kraju od niedawna. Święty Walenty jest patronem wszystkich zakochanych. Urodził się we Włoszech, niedaleko Rzymu. Do tego miejsca przyjeżdżają narzeczeni i małżeństwa z całego świata, aby podziękować za to, że odnaleźli szczęście z drugą osobą. W tym dniu ludzie są szczególnie mili dla innych.

Ferie w Filii Nr 2 – Na placu budowyPierwszy tydzień ferii w filii nr 2 upłynął pod hasłem „Na placu budowy”. Głównym bohaterem zajęć był Bob Budowniczy, znany uczestnikom z bajek. Dzieci najpierw obejrzały przygotowaną prezentację a następnie tworzyły wizerunek Boba Budowniczego, posługując się różnymi technikami plastycznymi. Gdy już powstały postacie, przyszedł czas by zbudować sprzęt budowlany i inne budowle.

"Przy wigilijnym stole"Dzieci z Przedszkola Ene Due Rabe gościły 20 grudnia w Filii nr 2 na pogadance świątecznej i głośnym czytaniu bajek o Bożym Narodzeniu. Przedszkolaki opowiadały na temat zwyczajów wigilijnych panujących w ich domach oraz jak z radością oczekują na prezenty, które mają znaleźć pod choinką. Dzieci wypożyczyły nowe bajeczki do domu i na pożegnanie złożyły nam przepiękne życzenia.

Magia Świąt Bożego NarodzeniaPierwsza gwiazdka, choinka czy też dzielenie się opłatkiem to chyba jedne z najbardziej znanych tradycji świątecznych. Kultywowanie tych tradycji spełnia ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia. Święta i związane z nimi zwyczaje i obyczaje są źródłem radości i wzruszeń. Są świadectwem więzów rodzinnych i więzi między pokoleniami oraz świadectwem naszego przywiązania do swojej historii i tradycji.

Mikołajkowe aniołkiNasza filia 4 grudnia gościła dzieci z kl.I z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki i prezentacji na temat św. Mikołaja biskupa z Mirry. Uczniowie opowiadali o różnych zabawnych sytuacjach związanych z Mikołajem i pozostawionych przez niego prezentach w dziwnych miejscach. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne na których dzieci wykonywały aniołki. Pięknie ozdobione prace dzieciaki zabrały do domu by pochwalić się Mikołajowi, który odwiedzi je już 6 grudnia.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0