Misiowe opowieściMaluchy z Przedszkola nr 1 odwiedziły naszą bibliotekę 22 listopada z okazji Światowego Dnia Misia. Po wysłuchaniu autentycznej historii sprzed stu lat, dzieci dowiedziały skąd wzięło się to święto i dlaczego miś nazywa się Teddy. Następnie dzieci ochoczo podzieliły się z nami opowieściami o swoich pluszowych przytulankach.

Źródła informacji - lekcja biblioteczna19 listopada uczniowie z klasy IV z PSP nr 4, brali udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w naszej filii. Dzieci dowiedziały się jakie mogą być źródła informacji (słowniki, encyklopedie, multimedia). Poznali również różne rodzaje słowników, leksykonów i encyklopedii oraz praktycznie uczyli się wyszukiwać potrzebne informacje.

Święto misiówZajęcia z cyklu “Mali odkrywcy biblioteki “odbyły się w naszej Filii 20 listopada. Dzieci ze świetlicy szkolnej PSP nr 4 świętowały u nas Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prezentacja multimedialna przypomniała wszystkim, nie tylko historię powstania tego święta ale także przedstawiła postacie najbardziej znanych pluszowych bohaterów.

Przysłowie prawdę ci powie29 października w Filii nr 2 odbyła się lekcja biblioteczna w której uczestniczyli uczniowie kl. VII z PSP nr 4 . Na wstępie poznali historię powstania przysłów,  ich rodzaje i znaczenie w kulturze narodów. W drugiej części zajęć dzieci brały udział w quizie ze znajomości powiedzeń i mądrości ludowych. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.

"Mały Patriota" - lekcja biblioteczna14 listopada klasa I z PSP nr 4 uczestniczyła w lekcji bibliotecznej pt. ,,Mały Patriota”.Dzieci oglądnęły  prezentację dotyczącą naszych symboli narodowych i poznały definicję słowa patriotyzm. Po wysłuchaniu krótkiej historii odzyskania przez Polskę niepodległości , uczniowie docenili fakt,że teraz żyją w wolnym i niepodległym kraju, używają ojczystego języka i mogą chodzić do polskiej szkoły.

Marzec 2019