Nowalijki w Fili nr 5Także w naszej Filii nr 5 na osiedlu Hutnik Czytelnicy mogą już sięgnąć po nowe czytelnicze propozycje.

Majowe nowości dla dzieci i dorosłych to kolejna część przygód nastoletniej tajnej agentki Ruby Redfort, przygody typowego nastolatka Tomasza Niefarta. W książce pt. : "Coś" opowiedziano historię Pelargonii Potulnej, która ma wszystko czego zapragnie, ciągle jednak chce więcej, rodzice wyruszają w niebezpieczną podróż, aby znaleźć COŚ.

W krainie baśni – rozstrzygniecie konkursuW kwietniu 2021 roku MBP Filia nr 5 ogłosiła V edycję konkursu plastycznego pt. „W krainie baśni” – dla dzieci z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli. Teraz przyszła pora na jego rozstrzygnięcie i rozdanie nagród.

Celem konkursu było m. in. rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania książką. Do konkursu przystąpiło 55 dzieci z grup: „Mądre Sowy”, „Motylki”, „Muchomorki”, „Żabki”. Komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria: samodzielność wykonania oraz technikę, pomysłowość, estetykę, zgodność z tematem.

Dzień bibliotekarza z Przedszkolem nr 4W piątek, 7 maja Filia nr 5 razem z dziećmi z Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli obchodziła Dzień Bibliotekarza. Bibliotekarki przypomniały przedszkolakom, że z radością witamy ich w bibliotece. Czekają tu na nie bardzo ciekawe i kolorowe książeczki, kilka z nich mogły obejrzeć i dotknąć na miejscu. Duże zaciekawienie wywołał Obeliks oraz Kot w butach, te postacie bajkowe towarzyszyły czytaniu bajek o Czerwonym Kapturku i Wielkim Złym Wilku.

Kwietniowe nowości Filia nr 5Kwietniowe nowości to porcja przygód, kryminałów, krwistych dreszczowców oraz dla uspokojenia rozdygotanego po tych sensacjach serca (😁) romantyczne uniesienia we współczesnej scenerii, sagi rodzinne w czasach trudnych wojennych. Nie zapominamy też o wielbicielach fantastyki oraz poszukiwaczach historycznych anegdot. Maluszki zapraszamy po ciekawe, kolorowe bajeczki.

Barbórkowa gra dla najmłodszychŚwięta Barbara, czczona jako patronka górników, artylerzystów i budowniczych obchodzi swoje święto właśnie dziś, 4 grudnia. Jest ona niezwykle popularna na Górnym Śląsku. Po porannej mszy przy figurze św. Barbary orkiestra grając maszeruje po osiedlach górniczych.