Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 19:00.

Filia nr 1 - od pn. do pt. w godz. 9:00 do 16:00.

Filia nr 2 - od pn. do pt.  w godz. 09:00 do 18:00.

Filia nr 3 i Filia nr 5 - od pn. do pt. w godz. 9:00 do 17:00.

W soboty wszystkie obiekty biblioteki nieczynne.

Przerwa na dezynfekcję: 14:40 do 15:00

Podsumowanie konkursu „A więc prysnął czar zaklęcia… ilustracje do baśni Braci Grimm”Konkurs zorganizowany został przez Filię nr 1 z okazji 235. rocznicy urodzin Jacoba, starszego z braci Grimm - pisarzy, autorów najpopularniejszych baśni, uczonych. Skierowany był do dzieci w wieku 6 lat, a jego główne cele to: przybliżenie twórczości braci Grimm, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych inspirowanych pięknem literatury dziecięcej oraz rozwijanie u dzieci fantazji, wyobraźni i zdolności manualnych. Wpłynęło 80 prac z 14 placówek - stalowowolskich przedszkoli oraz oddziałów przy szkołach podstawowych.

Niepełnosprawni - inni, jednak tacy samiUczniowie z klasy I-III z PSP nr 3 poznali historię życia niezwykłego człowieka jakim jest Nick Vujicic. Urodził się bez kończyn i pomimo tego ograniczenia prowadzi bardzo aktywne życie. Jeździ po całym świecie z wykładami jako mówca motywacyjny, kieruje swoją firmą, pomaga innym, pływa, surfuje, a w tym wszystkim daje nadzieję i pobudza miliony ludzi do działania.

Filia nr 1 - Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia PolarnegoDzieci z klas I-III ze Szkoły Specjalnej uczestniczyły w lekcji edukacyjnej dotyczącej Światowego Dnia Niedźwiedzia Polarnego. Prezentacja multimedialna zaciekawiła uczniów i wywiązała się spontaniczna rozmowa na temat arktycznych niedźwiedzi. Na panelu plastycznym dzieci wykonywały maskę karnawałową - głowę niedźwiedzia polarnego z tekturowych talerzyków i waty.

Filia nr 1 - Dzień KotaW tym tygodniu świętowaliśmy z naszymi gośćmi Dzień Kota. Dzieci z klas I i II z PSP nr 3 słuchały głośno czytanego opowiadania Zofii Staneckiej pt. Brokat i poznały tradycję kociego święta. Było dużo łamigłówek i ciekawostek dotyczących naszych mądrych udomowionych zwierząt. Dzieci własnoręcznie wykonywały także prace plastyczne - kotki z tekturowych talerzyków.

Robimy walentynkowe kartki w Filii nr 1Z okazji święta zakochanych, Filię nr 1 odwiedzili uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3. Na początek przeczytaliśmy "Zawiłości miłości" Doroty Gellner – wyśmienite, wierszowane i zabawne historyjki o "losach ciut zawiłych i losu zawiłościach". Przy krótkiej prezentacji uczniowie zapoznali się z historią świętego Walentego i Walentynek oraz miastach i miejscach, które zakochani wybierają najchętniej.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Filii nr 1W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, wraz z klasą II z PSP 3, omówiliśmy zasady korzystania z urządzeń mobilnych oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Dzieci wysłuchały najpierw opowiadania Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel "Żółty berecik". Z pomocą prezentacji porozmawialiśmy o zaletach i zagrożeniach, z którymi wiąże się korzystanie z Internetu.

Filia nr 1 - Wycieczka klasy II z PSP nr 7Uczniowie z klasy II z PSP nr 7 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, dotyczącej zasad funkcjonowania biblioteki i pracy bibliotekarza. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka i jakie ma zadania. Zaznajomiły się z warunkami, które należy spełnić by zostać jej użytkownikiem, zbiorami oraz regułami ich wypożyczania. Uczniowie wykonywali także własnoręcznie zakładki do książek oraz wysłuchały głośno czytanego rozdziału Detektywa Pozytywki.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąOstatni dzień ferii w Filii nr 1 upłynął Dzieciom na podróży balonem. Na podstawie fragmentu książki Juliusza Verne “Pięć tygodni w balonie” o imieniu “Wiktoria”. Trzej panowie Doktor Samuel Fergusson, przyjaciel Dick i służący Joe dnia 19 kwietnia 1862 rozpoczynają fascynującą podróż na kontynent Afryki w tamtych czasach mało znany. Następnie na zajęciach plastycznych Dzieci robią kolorowe balony.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąPiątego dnia ferii w Fili nr 1 w czasie przeznaczonym na  lekturę Dzieci uważnie słuchały przygód Kazika głównego bohatera książki Łukasza Wierzbickiego pt. Afryka Kazika. Otóż Kazimierz Nowak samotnie przejechał rowerem nieznaną Afrykę. Był człowiekiem o wielkiej odwadze i życzliwości do drugiego człowieka a przede wszystkim nieustraszonym podróżnikiem.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąKolejny dzień ferii w Fili nr 1 upłynął Dzieciom na poznaniu krótkiej historii francuskiego podróżnika , miłośnika i badacza fauny i flory oceanów Jacques-Yves Cousteau według książki Przemysława Rudzia pt.Kim Oni są ? Podróżnicy. Na zajęciach plastycznych z kolorowego papieru i bibuły na kartce Dzieci wykonały kolorowe ośmiornice.W wolnym czasie grały w grę powszechnie znaną jako gra w kolory.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąTrzeci dzień ferii w Filii nr 1 upłynął nam na podróży koleją. Na podstawie książki "Pociągi" dzieci poznały historię kolei żelaznej, a także przybliżyliśmy naszym uczestnikom sylwetki Roberta i George'a Stephensonów - wynalazców parowozu. Na panelu plastycznym wykonywaliśmy lokomotywy i wagony, wykorzystując do tego papier kolorowy, butelki i zakrętki plastikowe, a także rolki tekturowe.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąDrugi dzień ferii w Filii nr 1 upłynął na podróży do Afryki z Thonym Halikiem. Przeczytaliśmy o naszym podróżniku w książce Przemysława Rudzia "Kim oni są? Podróżnicy". Na panelu plastycznym wykonywaliśmy afrykańskie maski, wykorzystując do tego papier i farby. Czas przeznaczony na zabawę upłynął nam dziś bardzo radośnie, dzieci bawiły się w "gorącego ziemniaka", grały w grę planszową Farmer oraz rozbijały piramidy z plastikowych kręgli.

Katalog on-line

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Zaproponuj książkę

zaproponuj książkę

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech