Filia nr 1 - Dzień Niedźwiedzia PolarnegoDzieci z klasy II B z PS nr 3 wysłuchały pogadanki na temat życia niedźwiedzi polarnych w ich środowisku naturalnym. Jako ciekawostka była podana historia Baśki Murmańskiej - polarnego niedźwiadka, którego na targu kupili polscy żołnierze, stacjonujący na dalekiej północy Rosji w czasie pierwszej wojny światowej. Uczniowie wykonywali także prace plastyczne, misie polarne z waty.

Filia nr 1 - Ferie, kreatywnie i aktywnieW Filii nr 1, dzieci uczestniczące w zajęciach feryjnych mają możliwość rozwijać swoje zdolności plastyczne. Trzeba przyznać, że nasza grupa jest bardzo twórcza, kreatywna i zdolna. Każdego dnia powstają piękne, oryginalne prace plastyczne: skrzynie skarbów z ośmiorniczkami, szklane kule ze stworkami z modeliny, a także walentynkowe serpentyny.

Filia nr 1 - Wkrótce walentynkiKlasy III oraz I z PS nr 3 uczestniczyły w zajęciach literacko-plastycznych o tematyce walentynkowej. Dzieci wysłuchały opowiadania Ireny Landau "Pierwsza wielka miłość", poznały także dość młodą historię świętowania walentynek. Na zajęciach plastycznych uczniowie samodzielnie wykonywali walentynkowe kartki i serca.

Filia nr 1- Szykujemy prezent na Dzień Babci i DziadziaZ okazji Dnia Babci i Dziadzia w Filii nr 1 odbywały się warsztaty plastyczne, na których dzieci własnoręcznie przygotowywały prezenty dla babć i dziadków. Odwiedzili nas uczniowie klas I i III z SP nr 3, ze Szkoły Specjalnej oraz klasa I i II ze Szkoły Społecznej. Powstało około 90 kolorowych motyli ze specjalną dedykacją dla babć i dziadków w podziękowaniu za ich miłość, troskę i cierpliwość.

Filia nr 1 - Nowy Rok nastaje...przysłowia noworoczneUczniowie klasy III z SP nr 3 uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, dotyczących przysłów noworocznych. Dzieci znały doskonale popularne przysłowia, m. in."Gdy Nowy Rok w progi, to stary w nogi", ale chętnie przyswajali sobie także nowe przysłowia i uczyli się ich znaczenia. Najwięcej trudności sprawiło powiedzenie "Gdy w Nowy Rok skwar i upał, baran wilka będzie chrupał".

Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej z przedświąteczną wizytą w Filii nr 1Grudzień to okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i z tej okazji uczniowie klasy I i „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej odwiedzili Filię nr 1. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, począwszy od historii choinki, adwentowych przygotowań, poprzez wigilijną kolację. Rozmawialiśmy także o Pasterce i odwiedzinach kolędników.

Kwiecień 2019