Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Od poniedziałku, 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przywraca częściowo usługi biblioteczne.

Biblioteka Główna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 18:00

Filie biblioteczne - od godz. 10:00 do 17:00. W soboty wszystkie obiekty biblioteki będą nieczynne.

Więcej informacji

Filia nr 1 - Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia PolarnegoDzieci z klas I-III ze Szkoły Specjalnej uczestniczyły w lekcji edukacyjnej dotyczącej Światowego Dnia Niedźwiedzia Polarnego. Prezentacja multimedialna zaciekawiła uczniów i wywiązała się spontaniczna rozmowa na temat arktycznych niedźwiedzi. Na panelu plastycznym dzieci wykonywały maskę karnawałową - głowę niedźwiedzia polarnego z tekturowych talerzyków i waty.

Filia nr 1 - Dzień KotaW tym tygodniu świętowaliśmy z naszymi gośćmi Dzień Kota. Dzieci z klas I i II z PSP nr 3 słuchały głośno czytanego opowiadania Zofii Staneckiej pt. Brokat i poznały tradycję kociego święta. Było dużo łamigłówek i ciekawostek dotyczących naszych mądrych udomowionych zwierząt. Dzieci własnoręcznie wykonywały także prace plastyczne - kotki z tekturowych talerzyków.

Robimy walentynkowe kartki w Filii nr 1Z okazji święta zakochanych, Filię nr 1 odwiedzili uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3. Na początek przeczytaliśmy "Zawiłości miłości" Doroty Gellner – wyśmienite, wierszowane i zabawne historyjki o "losach ciut zawiłych i losu zawiłościach". Przy krótkiej prezentacji uczniowie zapoznali się z historią świętego Walentego i Walentynek oraz miastach i miejscach, które zakochani wybierają najchętniej.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Filii nr 1W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, wraz z klasą II z PSP 3, omówiliśmy zasady korzystania z urządzeń mobilnych oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Dzieci wysłuchały najpierw opowiadania Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel "Żółty berecik". Z pomocą prezentacji porozmawialiśmy o zaletach i zagrożeniach, z którymi wiąże się korzystanie z Internetu.

Filia nr 1 - Wycieczka klasy II z PSP nr 7Uczniowie z klasy II z PSP nr 7 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, dotyczącej zasad funkcjonowania biblioteki i pracy bibliotekarza. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka i jakie ma zadania. Zaznajomiły się z warunkami, które należy spełnić by zostać jej użytkownikiem, zbiorami oraz regułami ich wypożyczania. Uczniowie wykonywali także własnoręcznie zakładki do książek oraz wysłuchały głośno czytanego rozdziału Detektywa Pozytywki.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąOstatni dzień ferii w Filii nr 1 upłynął Dzieciom na podróży balonem. Na podstawie fragmentu książki Juliusza Verne “Pięć tygodni w balonie” o imieniu “Wiktoria”. Trzej panowie Doktor Samuel Fergusson, przyjaciel Dick i służący Joe dnia 19 kwietnia 1862 rozpoczynają fascynującą podróż na kontynent Afryki w tamtych czasach mało znany. Następnie na zajęciach plastycznych Dzieci robią kolorowe balony.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąPiątego dnia ferii w Fili nr 1 w czasie przeznaczonym na  lekturę Dzieci uważnie słuchały przygód Kazika głównego bohatera książki Łukasza Wierzbickiego pt. Afryka Kazika. Otóż Kazimierz Nowak samotnie przejechał rowerem nieznaną Afrykę. Był człowiekiem o wielkiej odwadze i życzliwości do drugiego człowieka a przede wszystkim nieustraszonym podróżnikiem.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąKolejny dzień ferii w Fili nr 1 upłynął Dzieciom na poznaniu krótkiej historii francuskiego podróżnika , miłośnika i badacza fauny i flory oceanów Jacques-Yves Cousteau według książki Przemysława Rudzia pt.Kim Oni są ? Podróżnicy. Na zajęciach plastycznych z kolorowego papieru i bibuły na kartce Dzieci wykonały kolorowe ośmiornice.W wolnym czasie grały w grę powszechnie znaną jako gra w kolory.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąTrzeci dzień ferii w Filii nr 1 upłynął nam na podróży koleją. Na podstawie książki "Pociągi" dzieci poznały historię kolei żelaznej, a także przybliżyliśmy naszym uczestnikom sylwetki Roberta i George'a Stephensonów - wynalazców parowozu. Na panelu plastycznym wykonywaliśmy lokomotywy i wagony, wykorzystując do tego papier kolorowy, butelki i zakrętki plastikowe, a także rolki tekturowe.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąDrugi dzień ferii w Filii nr 1 upłynął na podróży do Afryki z Thonym Halikiem. Przeczytaliśmy o naszym podróżniku w książce Przemysława Rudzia "Kim oni są? Podróżnicy". Na panelu plastycznym wykonywaliśmy afrykańskie maski, wykorzystując do tego papier i farby. Czas przeznaczony na zabawę upłynął nam dziś bardzo radośnie, dzieci bawiły się w "gorącego ziemniaka", grały w grę planszową Farmer oraz rozbijały piramidy z plastikowych kręgli.

Filia nr 1 - Podróżować w ferie warto - w bibliotece, z książką i eko-zabawkąZa nami pierwszy dzień bibliotecznych zajęć feryjnych, podczas których udaliśmy się w podróż z Krzysztofem Kolumbem, by zdobyć nowy ląd. Nasi sympatyczni podopieczni zapoznali się z sylwetką Krzysztofa Kolumba na podstawie książki Przemysława Rudzia Kim Oni są? Podróżnicy. Na panelu plastycznym wykonywaliśmy pływające statki, wykorzystując do tego plastikowe pojemniki i zakrętki.

Filia nr 1 - Ozdoby bożonarodzenioweZbliżający się czas świąt Bożego Narodzenia stał się okazją do porozmawiania z naszymi gośćmi o tradycjach związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem. Odwiedzili nas bardzo licznie uczniowie z klas I-III z PSP nr 3, a także ze Szkoły Specjalnej. Dzieci wykonywały własnoręcznie ozdoby choinkowe, papierowe aniołki oraz szopki betlejemskie.