W krainie baśni

W krainie baśniDzieci z Przedszkola Nr 4 w Stalowej Woli odwiedziły Filię Nr 5. „Mądre Sowy”, „Motylki”, „Muchomorki’ oraz „Żabki” dowiedziały, że czytelnikiem można zostać w każdym wieku. Przedszkolaki wykazały się znakomitą znajomością baśni sprawnie rozwiązując zagadki i quizy, wysłuchały lubianych baśni - Czerwony Kapturek i Trzy małe świnki w wydaniu z muzyką i efektami dźwiękowymi. Na zakończenie wycieczki zostały rozdane dyplomy oraz nagrody uczestnikom VI edycji konkursu plastycznego dla Przedszkola Nr 4 pt. : „W krainie baśni”.

Do konkursu przystąpiło 31 dzieci. Oceny prac dokonała komisja w składzie :
Agnieszka Stan – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, Beata Życzyńska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli
Podczas oceniania prac komisja brała pod uwagę następujące kryteria: samodzielność wykonania oraz technikę, zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość, estetykę, zgodność z tematem
Nagrodzono ogółem 12 prac dzieci (oceny równorzędne). Wszystkie prace tematyką nawiązywały do tradycyjnych baśni i legend, opowieści, a także bliskich sercu każdej dziewczynce królewien i księżniczek. Wyjątkowe miejsce w sercu komisji zajęły dwie prace Jaś i Małgosia oraz Złota Rybka z elementami bardzo współczesnymi w tle :)).

NAGRODZONE PRACE :
1. Grupa 6-latków „Mądre Sowy”:
Kacper Oleszko, Oliwia Rzeszutko, Artur Ziemiański, Lilia Ludjan

2 . Grupa 5-6 latków„Motylki”: Hanna Olak, Eliza Lipińska, Tymon Tutak

3. Grupa 4-latków „Muchomorki”: Tymon Borodziej, Filip Oleszko

4. Grupa 3-latków „Żabki”: Amelia Łokaj, Aleksandra Tutak, Jakub Talarczyk

W tym roku nagrodami dla laureatów są obok dyplomów: puzzle z Myszką Mickey oraz Psim Patrolem, oraz książeczki „204 zagadki dla bystrzaków”, czekolada, zakładki i pamiątkowe medaliony. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, czekolady, zakładki oraz medaliony. Prace konkursowe dzieci zostały wystawione w oknie wypożyczalni MBP Filii nr 5 na ul. Wańkowicza 69/30 w Stalowej Woli.