Bumerangi, antystresowy gniotek i Minecraft

Bumerangi, antystresowy gniotek i MinecraftAustralia i Oceania – właśnie takie określenie nosi najmniejsza część świata. Ten niezwykły kontynent kojarzymy przez pryzmat jego endemicznych, niepowtarzalnych zwierząt oraz kultury Aborygenów – rdzennej ludności. Na ostatnich już zajęciach I turnusu „Lata w Bibliotece” w Filii nr 1 poznaliśmy najważniejsze fakty i ciekawostki o niej. Wspólnie udało się stworzyć aborygeńską broń – bumerang i jeden z symboli tej krainy – misia koalę. Nasza grupa podróżników spisała się na medal. Będziemy miło wspominać spędzony z nimi czas. Dziękujemy za udział!

21 lipca zajęcia „Lato w Bibliotece” w Filii nr 2 rozpoczęły się od gimnastyki mózgu. Dzieci rozwiązywały łamigłówki, zagadki, rebusy i quizy. Po głośnym czytaniu „Hani Humorek”, która słynie z ciągłych zmian nastroju, wykonywaliśmy antystresowego gniotka, który pomaga rozładować emocje. Następnie dzieci budowały dla niego domek wykorzystując klocki „Bamp”. Spotkanie zakończyło się rozdaniem dyplomów i słodkiej niespodzianki.

Przedostatni tydzień I turnusu naszych wakacyjnych zajęć w Bibliotece Głównej również dobiegł końca. Tym razem nasi mali konstruktorzy znowu wykazali się swoją kreatywnościom i pomysłowościom w tworzeniu własnych figurek w kształcie znanych przez z nich postacie z gry komputerowej – Minecraft. Do tworzenia tych dzieł potrzebne im było kartonowe małe pudełko po różnych produktach oraz 3 tekturowe rolki po papierze toaletowym, a także kolorowe papiery, mazaki i kredki. Po skończonej pracy przyszedł czas na słowotwórcze i gimnastykujące umysł zmagania, nie zabrakło też zabawy ruchowej „Uwaga, Pająk idzie”.