Co jest składnikiem książki

Co jest składnikiem książki4 czerwca odwiedziła nas Pani Justyna Bednarek, autorka wielu popularnych i nagradzanych książek dla dzieci. Książki dla dzieci pisze od kilku lat. Wcześniej pracowała jako dziennikarka, tłumaczka, redaktorka w czasopismach kobiecych.

Od dziecka marzyła, aby zostać pisarką. Gdy miała 6 lat napisała wiersz o żabie, który dzięki jej mama zachował się do dziś na pamiątkę a który utwierdził ją w przekonaniu, że na talent i że może pisać. Opowiadając o sobie, Pani Justyna zachęcała dzieci aby dążyć do realizacji marzeń i nie zniechęcać się niepowodzeniami. Ona sama miała mnóstwo pomysłów i wystarczył impuls aby uruchomić lawinę niesamowitych przygód mających osobowość i marzenia skarpetek, kun czy innych bohaterów jej książek. W zaczarowanych świeci znajdujemy postacie wzorowane na członkach jej rodziny czy znajomych. W książce Pięć sprytnych kun znajdujemy miejsce zamieszkania pisarki i zwierzęta które grasują w okolicy. Przepis na dobrą książkę, tak jak przepis na dobrą potrawę musi oprócz podstawowych składników zawierać przyprawy, które nadają jej smak. Książki są słone, słodkie, kwaśne.

Autorka pytała uczestników spotkania z czytelnikami o to co jest składnikiem książki i jaki smak mają emocje. Czytała fragmenty swoich książek i zaprezentowała rekwizyty w postaci miniaturowych kun. W części warsztatowej uczestnicy wykonali ilustracje przedstawiające ich ulubione książki i opowiedzieli o emocjach z tym związanych. Na zakończenie autorka opatrzyła swoim autografem przyniesione lub zakupione książki i karteczki informujące o spotkaniu. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i uczniowie kl. V z PSP Nr 2 kl. IV z PSP Nr 3 i kl. IV z PSP Nr 7. Zostało przeprowadzone w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.