Nagrody na zakończenie „Lata w Bibliotece”

Nagrody na zakończenie „Lata w Bibliotece”22 sierpnia 2019 roku na podsumowaniu wakacyjnych zajęć zorganizowanych w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli zjawili się uczestnicy biorący udział w lipcowych i sierpniowych warsztatach. Biblioteka od lat współpracuje z Wydziałem Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska UM, a zatem akcja „Lato w bibliotece 2019” ukierunkowana była na twórczy recykling.

Tematem przewodnim wakacyjnych spotkań była książka Lewisa Carrolla „Alicja w Kranie Czarów”.

W trakcie zajęć dzieci miały okazję poznać w jaki sposób można wykorzystać z pozoru niepotrzebne kubeczki po jogurtach, stare płyty CD, papierowe rolki czy plastikowe butelki po napojach do tworzenia ciekawych i niepowtarzalnych projektów. Z tych zużytych przedmiotów powstały barwne ptaki i motyle, magiczne klucze, drzewo z czarodziejskimi zegarami, niesamowite gąsienice i jaszczurki oraz wełniane koty. Hol biblioteki przeobraził się w ogród, który Alicja odkryła za zamkniętymi drzwiami. W ogrodzie wyrosły ogromne kwiaty i grzyby wykonane z kartonu i bibuły, a także miejsce w nim znalazły inne rekwizyty wykonane przez dzieci i nawiązujące do książki. Mali artyści mogli się wykazać sprytem, pomysłowością i zręcznością podczas różnych gier i zabaw, które urozmaicały nasze spotkania. Podczas uroczystego zakończenia dzieci oraz rodzice, mogli obejrzeć fotorelację z warsztatów, w których uczestniczyli oraz z wycieczki elektrycznym autobusem. W Ciemnym Kącie Miejski Zakład Komunalny zorganizował podsumowanie konkursu „Stalowowolskie autobusy XXI wieku”, w którym „biblioteczne dzieciaki” także wzięły udział.

Na zakończenie blisko dwumiesięcznych kreatywnych spotkań wszyscy uczestnicy zajęć w MBP otrzymali upominki, które ufundował Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Objął on także patronatem odbywające się w bibliotece zajęcia. Po części oficjalnej, był także czas na słodycze oraz pamiątkowe zdjęcie. Do zobaczenia za rok!