Strofy Beaty Sudoł - Kochan

Strofy Beaty Sudoł - Kochan„Linia życia” taki tytuł nosi debiutancki tomik poetycki Beaty Sudoł – Kochan. Autorka znana Stalowowolanom jest już ze swojego zbioru recenzji do tomików poezji lokalnych twórców „Zbrodnie (nie)doskonałe”.  Wiersze pisała długo „do szuflady”.  Po pierwszych publikacjach w „Sztafecie” i „Stalowa Wola obiektywnie” oraz  nagrodach w konkursach (m.in. Międzynarodowym Spotkaniu Poetów „Wrzeciono” 2018,2019 w Nowej Sarzynie (wyróżnienie honorowe, 3 nagroda) oraz wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „Pod  Majowym Księżycem” Rzeszów 2018, 2019  postanowiła wydać tomik poetycki.

Na spotkanie z autorką  w stalowowolskiej bibliotece licznie przybyli miłośnicy poezji, przedstawiciele instytucji kultury, oświaty, członkowie Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie, członkowie Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, przedstawiciel Miejskiego Klubu Strzeleckiego Miłośników i Kolekcjonerów Broni „UR” w Stalowej Woli i Grupy Rekonstrukcji Historycznej Zakłady Południowe.

Wieczór uświetnił występ  uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego.  Leny Iwanickiej i Hanny Kępy. Młode flecistki przy akompaniamencie nauczyciela PSM p. Moniki Kucy zagrały krótkie, wesołe utwory muzyczne: Smok, Flet w grze, Cyrk, Preludium taneczne. Dziewczęta uczą się pod kierunkiem p. Agnieszki Tomaszek.

Utwory z tomiku czytały: Agnieszka Bulicz, Joanna Bulicz, zaś wiersze w języku angielskim Anna Linek (tłumaczenie  Aleksander Linek). Autor wstępu do tomiku  Krzysztof Kwasiżur oraz posłowia Mirosław Grudzień krótko przestawili  analizę wierszy.

Spotkanie przebiegało w przyjemnej, żartobliwej atmosferze. Były pytania do autorki, długa kolejka po autografy i rozmowy o wierszach.

W trakcie spotkania przewijał się pokaz slajdów o Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt „Jeżurkowo”. Autorka dochód ze sprzedaży tomików w całości chce przekazać na leczenie leśnych zwierząt oraz rozbudowę ośrodka.