„Witryna” spojrzała po raz siódmy

„Witryna” spojrzała po raz siódmyW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli lokalne Stowarzyszenie Literackie "Witryna" zaprezentowało najnowszy almanach literackiego „Spojrzenia 7”, który został wydany z okazji jubileuszu 20-lecia „Witryny”.
Sala konferencyjna MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, zapełniła się 24 marca członkami SL „Witryna” oraz ich przyjaciółmi i miłośnikami poezji.

Jubileuszowo wydana siódma odsłona „Spojrzeń”, którą prezentowano, zawiera wiersze blisko 40 poetów zrzeszonych w „Witrynie”, a także ich przyjaciół oraz krótką historię stowarzyszenia i prezentację bieżącej działalności stalowowolskich twórców literatury. W liczącym 140 stron almanachu znalazło się również miejsce na wspomnienia tych poetów, którzy odeszli: Mariana Berkowicza, Zdzisława Błońskiego, Czesława Główki, Barbary Mazurkiewicz, Stanisława Siekańca, Piotra Sikorskiego, Józefa Sztaby i Teresy Ujdy.
Prezentacja tomiku, choć przygotowywana na 20-lecie witryny, została odwleczona w czasie, ze względu na sanitarne obostrzenia, które przez 2 lata wykluczyły możliwość swobodnych spotkań członków SL Witryna. Wreszcie się udało, a jak obiecuje szefowa stalowowolskich literatów Agnieszka Bulicz, będą od teraz odbywać się już cyklicznie. W bibliotece właśnie.
Każdy chętny, kto zjawił się na spotkaniu otrzymał okolicznościowy almanach. Dostępne były również inne tomiki ze zbiorów SL „Witryna”, te udostępniono z przeznaczeniem przekazania zebranych środków na pomoc charytatywną uchodźcom z Ukrainy. Dopełnieniem spotkania był pokaz slajdów obrazujący działalność stowarzyszenia, a prezentację poezji przeplatały popisy wokalno – muzyczne zorganizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Przed publicznością zaprezentowali się skrzypaczka Aleksandra Szozda oraz akordeonista Victor Czuliński przygotowani przez Bożenę Hałys i Piotra Szafrańca, a także wokalistki Miriam Bizoń i Rachela Zarzeczna prowadzone przez Piotra Szparę. Uczniom PSM akompaniowała Renata Zychewicz, nauczycielka PSM.