Maraton Czytania

Maraton CzytaniaRozpoczął się XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji 31 maja odbył się III Maraton Czytania zorganizowany przez członków stalowowolskiego koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

W pięknym kolorowym patio w literacką podróż z utworami znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej zabrali przybyłych na imprezę przedszkolaków z Przedszkola nr 18 pracownicy biblioteki, członkowie SBP.

W ramach III Maratonu Czytania czytane były dzieciom wiersze o zwierzętach tych dużych i małych, o lesie i bajkach z książki Agnieszki Frączek „Zielono mi” i Jolanty Kasperkowiak „Taka piękna jest przyroda” oraz fragment tekstu A.H. Benjamina i Gilla McLeana „Krótko-wzroczna żyrafa”.

Maraton Czytania rozpoczęła dyrektor MBP Ewa Biały wierszem „Zielono mi” autorstwa Agnieszki Frączek. A potem pojawiły się wiersze o dbaniu o las, gdzie mieszkają bohaterowie bajek, pięknej biedronce, pracowitej mrówce, kotku, który szukał domu czy słoniu, który chciał być motylkiem. Była też dama nakazująca nie deptać trawników… małym psiakom. Okazało się również, że najlepsze na smutki są ufoludki. Kolejno czytali: Barbara Nowak, Beata Życzyńska, Anna Czech, Elżbieta Ferlejko, Mirosław Ofiara, Joanna Rybak, Agnieszka Stan. Izabela Świś i Daria Kamińska-Drabik przedstawiły scenkę z zabawną żyrafą na podstawie książki „Krótko-wzroczna żyrafa". Scenka wzbudziła głośne salwy śmiechu wśród dziecięcej widowni. Na koniec był wiersz Agnieszki Frączek „Ojojojku, ale bal!" przy którym nasza biblioteczna Żyrafa zaprosiła wszystkie dzieci do tańca z balonami i słodki poczęstunek. Nasi mali goście świetnie się bawili, chętnie odpowiadali na pytania prowadzącej spotkanie przewodniczącej Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Stalowej Woli Joanny Rybak. Po spotkaniu dzieci odwiedziły Multitekę i obejrzały najnowsze książeczki.