Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech
A- A A+

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - linki

Supermoc, poczucie wartości i szczęście - warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek

Supermoc, poczucie wartości i szczęście - warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek7 października w Bibliotece Głównej, Małgorzata Żółtaszek, trenerka komunikacji i autorka książek dla dzieci przeprowadziła z uczniami szkół podstawowych warsztaty biblioterapeutyczne „Czy fajnie jest być superbohaterem?”.
I grupa uczniów z klas III z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Stalowej Woli mogła przekonać się, że każde dziecko posiada indywidualne supermoce.

Wszystko zależy od tego, czy otoczenie lub samo dziecko je dostrzeże i rozwinie. Dzieci przedstawiały swoich superbohaterów i idoli, którzy posiadają różnorodne talenty, wzmacniające ich poczucie wartości. Kolejne warsztaty zostały przeprowadzone z uczniami klas VII i VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipie (powiat stalowowolski). Prowadząca pokazała młodzieży, że każdy człowiek ma wybór jak wykorzystać swoją supermoc. Pierwszym, niepożądanym sposobem jest przemoc wobec siebie lub innych, która wynika z niezaspokojonych potrzeb na pewnym etapie życia. Drugi sposób to zamiana supermocy w pomoc sobie samemu lub innej potrzebującej osobie. Małgorzata Żółtaszek przekonywała młodych ludzi, że pomoc drugiemu człowiekowi wymaga zaangażowania i uważności, przy wyeliminowaniu pośpiechu, który zaburza ocenę sytuacji. Ponadto, uczestnicy poznawali sposoby na wytyczenie osobistych granic, których inni nie powinni przekraczać. Takie zachowanie powoduje niepewność, a nawet strach i lęk. Uczniowie mieli również okazję przedstawić swoje supermoce i uczyć się być z nich dumnymi. Podstawowym przesłaniem warsztatów był szacunek dla drugiego człowieka i siebie samego, uważność na potrzebę pomocy oraz rozważne szukanie idoli i autorytetów, zarówno w Internecie, jak i świecie rzeczywistym.
Małgorzata Żółtaszek jest certyfikowaną trenerką komunikacji. Specjalizuje się w Porozumieniu bez Przemocy Marshalla Rosenberga, ale inspiruje się wieloma filozofiami, ideami, które pomagają w zrozumieniu siebie, drugiego człowieka, budowaniu pełnych i dających szczęście relacji. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Pisze artykuły i książki („Basałyk i Psotka idą do pracy”, „O Mateuszku, który bał sią ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”). Prowadzi szkolenia, warsztaty, spotkania autorskie i zajęcia edukacyjne. Wszystkie działania zawodowe i osobiste opiera na empatii i mocy pozytywnych relacji.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za aktywne zaangażowanie, a prowadzącej Małgorzacie Żółtaszek za motywacyjne wsparcie dzieci i młodzieży w poszukiwaniu własnej drogi i szczęścia w życiu.

Warsztaty odbyły się w ramach zadania „Książka i biblioteka – lekiem na troski młodego człowieka”, w programie „Partnerstwo dla książki 2022”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego - Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Aplikacja Sowa MOBI

Katalog on-line

Wyszukaj w katalogu online

Biblioteka cyfrowa

biblioteka cyfrowa

Katalog Larix

Regionalia

katalog regionaliów

Academica

academica

Konkursy

konkursy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Biblioteka KUL

Miejska Biblioteka Publiczna

im. M. Wańkowicza

ul. ks. J. Popiełuszki 10

37-450 Stalowa Wola

Facebook youtube rrs

 

 

Wyszukaj na stronie

facebook_page_plugin
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech