Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Biblioteka Główna czynna - pon. 10:00 do 17:00, wt.-pt. 09:00 do 17:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 do 17:00, wt.-pt. 09:00 do 17:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 do 17:00, wt.-pt. 09:00 do 17:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 do 17:00, wt.-pt. 09:00 do 17:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 do 17:00, wt.-pt. 09:00 do 17:00, sob. 9:00 do 14:00

Wakacyjne eksperymenty

eksperymentyDzisiaj nasza sala, w której obywają się zajęcia „Wakacje w Bibliotece” zamieniła się w laboratorium Szalonego Naukowca. Pod jego czujnym okiem dzieci chętnie wykonywały eksperymenty i różnego rodzaju doświadczenia.

Jakie substancje rozpuszczają się w wodzie, a które nie, i dlaczego olej w wodzie pływa na wierzchu? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi pracując w naszym laboratorium. Na początku zajęć dzieci miały zadanie plastyczne, które polegało na narysowaniu wizerunku Szalonego Naukowca, jak sobie go wyobrażają.

Po tym zadaniu przystąpiliśmy do małych eksperymentów. W małych pojemniczkach przygotowane były różne substancje np. olej, płyn do naczyń, sól, kakao, pieprz, piasek, mąka, kreda, soda. Każdy z uczestników mieszał je z wodą i określaliśmy co rozpuszcza się w wodzie a co nie. Kolejnym eksperymentem był „Wulkan”, gdzie do słoika z barwnikiem (farbką) wsypaliśmy sodę. Następnie wlaliśmy trochę octu. Powstała piana – efekt wulkanu. Wykonaliśmy także hodowlę kryształków w słoiku.

Był również eksperyment „pieprz kontra mydło”, była także tęcza na talerzu po wlaniu mleka i kolorowych farbek, „tańczący olej” oraz wiele innych. Na zakończenie zajęć robiliśmy bańki mydlane, gdzie każdy uczestnik zajęć miał za zadanie jak najwięcej ich zrobić. Na koniec uczestnicy zajęć w laboratorium Szalonego Naukowca otrzymali imienne certyfikaty „Małego Naukowca”, na którym złożyli odcisk swojej dłoni.

Aplikacja Sowa MOBI

Wyszukaj w katalogu online