W bibliotece już uczą chińskiego

W bibliotece już uczą chińskiegoŚmiech, zabawa i nauka… Tak w skrócie wyglądały pierwsze pokazowe lekcje języka chińskiego, jakie w Miejskiej Bibliotece Publicznej prowadziły dwie lektorki z Chin, w ramach uruchamianego Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong” w Stalowej Woli.

Na zajęciach zjawiły się przedszkolaki ze stalowowolskich placówek; witały się po chińsku i w tym języku nazywały zwierzęta oraz śpiewały piosenkę „Panie Janie”. Lektorki przyjechały do Stalowej Woli dzięki staraniom firmy Liu-Gong oraz Instytutowi Konfucjusza, zapewniającego pomoce dydaktyczne oraz wsparcie finansowe tworzonego Centrum.

To oczywiście nie wszystko. Obok przedszkoli z lekcji języka chińskiego będą mogli korzystać m.in. uczniowie Samorządowego Liceum, LO im. KEN, szkół podstawowych, a także studenci Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej „LiuGong” w Stalowej Woli planowane jest na czerwiec. Biuro Centrum będzie mieścić się w Bibliotece Międzyuczelnianej.

Luty 2019