Rozmawiali w MBP o Ukrainie

Rozmawiali w MBP o UkrainieWspółpraca polsko – ukraińska, zatrudnianie cudzoziemców, Twój biznes na Ukrainie. To były tematy VII Śniadania Biznesowego, które zostało zorganizowane w MBP.

O tym jak być skutecznym na rynku ukraińskim, aktualnej sytuacji gospodarczej w kraju, co warto wiedzieć wchodząc na rynek (bariery w dostępie do rynku, weryfikacja partnerów itp.), perspektywicznych kierunkach i współpracy polsko– ukraińskiej i ofercie targowej mówiła podczas śniadania  Nataliia Shymborska - Prezes Zarządu Spółki  „Trade and Business Assistance” z Krakowa.

Z kolei o problemach przedsiębiorców i cudzoziemców, zatrudnianiu pracowników, zarysach zmian prawnych od 2019 r. doradztwie prawnym dla przedsiębiorców  zakresie prowadzonej działalności, prawnych aspektach rozwijania, współpracy polsko-ukraińskiej w przedmiocie legalizacji pobytu,   zatrudniania oraz zakładania działalności gospodarczej mówił mec. Marcin Smoleń-mediator, trener szkoleń.

Swoimi doświadczeniami z działalności m.in. na rynku ukraińskim dzieliły się stalowowolskie firmy  HALMAR Sp. z o.o. i TRYUMF Sp. z o.o.

W ramach śniadania odbyło się również SZKOLENIE: Kompetencje pracowników i rozwiązania techniczne wspierające  zwiększenie efektywności parku maszynowego, które przeprowadził  Igor Łęgowski- trener  Lean Six Sigma Master Black Bellt , absolwent MBA.

Na śniadaniowy poczęstunek tym razem zaprosiły stalowowolskie przedsiębiorstwa Okręgowa  Spółdzielnia Mleczarska i Fundacja Uniwersytecka w Stalowej Woli.