Święto książek przez cały październik w MBP

Święto książek przez cały październik w MBPTo już XV edycja Stalowowolskich Dni Książki. Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli proponuje swoim czytelnikom, na żywo i online, wydarzenia promujące czytanie książek i słuchanie audiobooków.

1 października o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Jax (na żywo), w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, autorką licznych powieściowych serii o tematyce historycznej, z kolei 10 października o godz. 17:00, w czasie Nocy Bibliotek, proponujemy spotkanie z blogerką, autorką książki „Nie śmieci” - Julią Wizowską (na żywo). „Babka od śmieci”, jak sama o sobie mówi, poprowadzi warsztaty woskowijek, na które będą obowiązywały zapisy (informacje wkrótce). Spotkania odbędą się w Bibliotece Głównej, w sali konferencyjnej na II piętrze, chętnych prosimy o odbieranie bezpłatnych wejściówek. Przypominamy, iż wejściówki na spotkanie z Joanną Jax, są dostępne w Bibliotece Głównej i Filii nr 2, natomiast wejściówki na spotkanie z Julią Wizowską udostępnimy niebawem.

Wszystkich zainteresowanych konkursami dla dzieci i młodzieży zapraszamy na uroczyste podsumowania do Biblioteki Głównej, ul. Popiełuszki 10. 21 października o godz. 16:00, ogłaszamy wyniki XX edycji konkursu poetyckiego „Godziny przy piórze”, 23 października, również o godz. 16:00 przedstawimy zwycięskie prace i ich autorów w XXV edycji konkursu plastycznego na Ekslibris „Magiczne miejsca powiatu stalowowolskiego”. Z kolei, 28 października nastąpi wręczenie nagród w konkursach plastycznych organizowanych przez Filię nr 1. Sześcioletnich zwycięzców w konkursie „A więc prysnął czar zaklęcia…ilustracje do baśni Braci Grimm” wraz z wychowawcami zapraszamy na godz. 9:30, a nagrodzonych w konkursie  „Życie to najbardziej zdumiewająca bajka…ilustracje do baśni Hansa Christiana Andersena” uczniów kl. II szkół podstawowych oraz ich opiekunów na godz. 11:00. Prace dzieci i młodzieży zostaną wyeksponowane, na wystawach pokonkursowych w Bibliotece Głównej i Filii nr 1.

Kolejną propozycją będą (20 października) warsztaty online dla dzieci „I Ty możesz być pisarzem i Ty możesz być mówcą”, z prowadzącą Małgorzatą Żółtaszek, autorką książek dla dzieci polecanych przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne (wydarzenie odbędzie się w ramach zadania „Biblioteczne Teatralia z wartościami w tle”). Szczegóły zapisów już wkrótce. Ponadto, zapraszamy na warsztaty plastyczne online, podczas których bibliotekarze podzielą się wiedzą o tym, jak wykonać książkę: sensoryczną, rozkładaną 3D i edukacyjną. Najmłodsi będą mogli liczyć na pozdrowienia od Kubusia Puchatka w dniu jego urodzin – 14 października. Zaprezentujemy także, nowości wydawnicze o zwierzętach, w związku z przypadającym na 25 października Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Stalowowolskie Dni Książki będą trwać od 1 do 31 października. Uczestników wydarzeń na żywo prosimy o przestrzeganie regulaminu imprez w MBP (m.in. zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja dłoni, zachowywanie odległości 1,5 m od innej osoby, dostarczenie oświadczenia dotyczącego wirusa SARS-CoV-2).

Wydarzenia online będą publikowane na stronie internetowej, kanale You Tube oraz profilu facebook biblioteki, z możliwością obejrzenia w dowolnym momencie.

Regulamin imprez

Święto książek przez cały październik w MBP