140 Wyprawek Czytelniczych czeka na przedszkolaków

140 Wyprawek Czytelniczych czeka na przedszkolakówMiejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza przystąpiła do udziału w trzeciej odsłonie ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz  Kartę Małego Czytelnika. Każda wyprawka to zestaw zawierający: książkę ze starannie wyselekcjonowanymi bajkami i wierszami dla dzieci oraz broszurę, która przypomina rodzicom o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Książeczki będą dostępne w Bibliotece Głównej i filiach na terenie miasta do wyczerpania zasobów.  Biblioteka ma do rozdania  140 książkowych wyprawek dla małych mieszkańców Stalowej Woli.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma na celu zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb małego czytelnika. Wspólna lektura może stać się wielką przyjemnością w czasie długich jesiennych dni. Chcielibyśmy, aby pierwsze wizyty w bibliotece były przez dzieci zapamiętane. Biblioteka to miejsce, które  uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

Informacja dla rodziców