Nowości z wypożyczalni polecają się na weekend

Nowości z wypożyczalni polecają się na weekendW najnowszym zakupie nowości do Wypożyczalni Głównej  znajdziemy powieści autorów polskich i obcych z literatury obyczajowej i psychologicznej o skomplikowanych ścieżkach ludzkich, niewiarygodnych zdarzeniach, które szykuje los swoim bohaterom. Będą epopeje historyczne, lubiane przez czytelników powieści fantastyczne i kryminały.

W naszych zbiorach pojawi się kilka nowych pozycji Wydawnictwa Czarne np. „Miasto bajka. Wiele historii Kaliningradu” P. Siegienia, „Kaszëbë” T. Słomczyńskiego,” Fuerte” K. Bajona. Chętni do poznania krainy białych plaż i szamanów sięgną po książkę Magdaleny Typel „Malediwy”.

Miłośników historii zapraszamy do wypożyczenia książek: np. Ł. Sojki „Zatopić III Rzeszę. Operacja Chastise” o najbardziej brawurowej akcji lotniczej II wojny światowej, S. Suchodolskiego „Czarna księga Sanacji”. Możemy poznać sylwetkę  Władysława Studnickiego z książki  P. Zychowicza „Germanofil. Władysław Studnicki - Polak, który chciał sojuszu z III Rzeszą” lub sięgnąć po wciągającą opowieść opartą na faktach z życia Prymasa Tysiąclecia „Ojciec wolnych ludzi” P. Zuchniewicza. Z  J. Chang i jej książką  „Siostry z Szanghaju” przeniesiemy się do Chin i poznamy historię trzech niesamowitych kobiet. Dużo wzruszeń przyniesie biografia Kamili Skolimowskiej  „Kama” autorstwa B. Żurek i T. Czoika , „Chciałem być piosenkarzem” biografia Krzysztofa Krawczyka autorstwa A, Bimer czy „Waleczne z gór” A. Puścikowskiej - o góralkach walczących w czasie II wojny światowej.

To tylko niektóre nasze propozycje. Zapraszamy do Biblioteki Głównej.

Nowości z wypożyczalni polecają się na weekend