Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Miejskie Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli Powered By GSpeech

Biblioteka Główna czynna - pon. 11:00 do 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 1 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 2 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 3 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

Filia nr 5 - pon. 10:00 - 18:00, wt.-pt. 09:00 do 18:00, sob. 9:00 do 14:00

O dotacjach w bibliotece

O dotacjach w bibliotece„Dotacje i granty w stalowowolskiej bibliotece” – to tytuł artykułu Beaty Życzyńskiej, dyrektor stalowowolskiej MBP, jaki został opublikowany w ogólnopolskim periodyku „Biblioteka Publiczna” poświęconego bibliotecznym projektom.

– Często słychać głosy, że pisanie wniosków to praca, która może pójść na marne, że nie warto, bo i tak wniosek nie przejdzie. Nic bardziej mylnego. Wniosek na pewno nie przejdzie, jeśli go nie napiszemy – mówi Beata Życzyńska, dyrektor MBP.

W artykule o grantach i dotacjach znalazło się kilka przykładów pieniędzy pozyskanych przez stalowowolską bibliotekę na przestrzeni ostatnich lat. Na przykład w 2018 r. dzięki grantowi z programu w programie „Partnerstwo dla książki” MKiDN stalowowolska książnica zrealizowała projekt „Kuźnia bibliolubnych”, w którym postawiliśmy na rozwijanie aktywności twórczej, integrację wokół książki i biblioteki oraz rozwój kompetencji społecznych dzieci od 4 do 12 lat. Kolejny rok i znów MBP otrzymała w tym samym programie -„Partnerstwo dla książki” dotację z MKiDN pochodzącą z Funduszu Promocji Kultury, na realizację zadania „BibilotekAnimacjAktywność – Jestem za!”, którego odbiorcami były dzieci w wieku 9-12 lat. Tym razem postawiono na przedstawienie wszystkim znanych lektur szkolnych w atrakcyjnej formie i zachęcanie dzieci, młodzieży do czytania oraz tworzenia własnych komiksów, opowiadań i pamiętników.

– Każda dotacja wzbogaca beneficjenta nie tylko finansowo ale również organizacyjnie. Bibliotekarze zyskują doświadczenie i wiedzę, która mogą wykorzystać na wielu polach w swojej pracy – podsumowuje dyrektor MBP im. M. Wańkowicza.

Aplikacja Sowa MOBI

Wyszukaj w katalogu online